Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Trutnovští karatisté o prázdninách nezaháleli, ale pečlivě se připravovali pod vedením trenéra Dominika Majery na Mistrovství světa v karate SKIF v Hradci Králové konané ve dnech 19. 7. - 21. 7. 2019. Mistrovství světa bylo vrcholem sezony a nominaci na něj si museli trutnovští karatisté vybojovat na turnajích karate SKIF během celého roku.

Za SKBU Trutnov se nominovali Tadeáš Orság v kata a kumite boys 12-13 years, Jáchym Šanda kumite boys 14-15 years, Barbora Hurdálková kata a kumite girls 14-15 years a Kateřina Hurdálková women masters 40-44 years.

Průběh zápasů na MS byl velice napínavý a trutnovští karatisté do turnaje dali všechno. Jáchym Šanda byl v prvním kole zraněn soupeřem a skončil v péči lékařů. Tadeáš Orság úspěšně prošel prvními koly v kata i kumite. Ve druhých kolech na soupeře nestačil. Barbora Hurdálková úspěšně prošla prvním kolem soutěže kumite. Bohužel ve druhém kole potkala o mnoho vyšší soupeřku, na kterou nestačila. Nejúspěšnější závodnicí se tak stala Kateřina Hurdálková, která vybojovala pro ČR 3. místo a mohla tak na stupních vítězů zvednout českou vlajku.

MS také doprovázel bohatý doprovodný program, jehož součástí bylo i zacvičení katy heian shodan „katy pro mír“, kterou přijeli podpořit i další trutnovští karatisté. Společně byl tak vytvořen nový rekord do Guinnessovi knihy rekordů počtem 1359 cvičenců.

Výsledky ZDE. Foto ZDE nebo stačí kliknout na foto u článku.

Text + foto: L. Hurdálek, K. Hurdállková

Back to top