- poslední trénink v sezoně 2022/2023 proběhl 27.6.2023

- tréninkové volno od 1. 7. 2023 do 31. 7. 2023

- letní tréninky se uskuteční v trutnovském parku na Paradráze v termínu od 1.8. do 18.8. 2023 každé úterý a pátek od 17:30 do 19:00 hod.

- od 19. 8. 2023 do 26. 8. 2023 se proběhne LVT Pecka 2023

- začátek nové sezony bude upřesněn

 

Oddíl karate našeho klubu již tradičně pořádá v termínu 19. 8. -26. 8. 2023 letní výcvikový tábor LVT Pecka 2023 v Autokempu Pecka. Více informací v přiložené přihlášce. 

Od února do dubna letošního roku proběhl v rozsahu 10 lekcí Jarní kurz praktické sebeobrany. Kurzu se zúčastnilo 17 cvičenců všech věkových kategorií, z toho bylo 12 žen a 5 mužů. Jednotlivé lekce byly zaměřeny na nácvik základních technik sebeobrany (údery, kopy, pády, bloky, kryty apod.) a obranu proti různým druhům napadení - úderům, úchopům, obejmutí, škrcení, mimopostojový boj apod. Kurz naplnil zcela své poslání, tj. seznámil účastníky s problematikou sebeobrany (teorie sebeobrany, právní stránky použití sebeobrany apod.), a naučil nové a zdokonalil již naučené dovednosti praktické sebeobrany. Dalším přínosem bylo vytvoření výborné party. Jak pro stávající cvičence, tak i pro případné další zájemce, je již teď vypsán Podzimní kurz sebeobrany (odkaz "SEBEOBRANA").

Děkuji všem za účast a přístup k tréninkům, a těším se na další společné tréninky :-)

Tomáš Souček - instruktor sebeobrany

V termínu od 14. do 16. 4. 2023 se oddíl sebeobrany zúčastnil jarního víkendového soustředění: VíS Pecka 2023. Tradiční klubová akce proběhla opět v areálu Kempu a koupaliště na Pecce.

Celkem rozvíjelo své dovednosti ze sebeobrany osm účastníků. Páteční trénink byl zaměřen na rozvoj základních dovedností (správný postoj, údery, kopy), obranu proti úchopům apod. Sobotní tréninky cílily na obranu proti zbraním, dopoledne se nacvičovala obrana proti noži, odpoledne proti pistoli. Neděle byla vyhrazena na opakování nově nabitých dovedností, tj. obrana proti noži a pistoli, a závěrečnou "třešničkou" byla obrana pomocí obranných sprejů, kdy nezůstalo jen u teorie a "suchého" nácviku, ale díky pořízení cvičných sprejů si mohli cvičenci vyzkoušet obranu pomocí funkčních prostředků. Večery plné zábavy a tance pak byly pod taktovkou Janči a Stáni. Podle reakcí všech účastníků bylo soustředění velice podařené a pro velký úspěch byl hned domluven a zarezervován termín podzimního soustředění, které proběhne na Pecce od 22. do 24. 9. 2023. Poděkování patří jak všem účastníkům akce, tak personálu kempu.

Oddíl karate našeho klubu pořádá tradiční jarní víkendové soustředění PECKA 2023, které proběhne v termínu od 14. do 16. dubna 2023 v areálu Koupaliště a kempu na Pecce. Více informací v přihlášce. Přihláška, Potvrzení o bezinfekčnosti a Potvrzení o zdravotní způsobilosti naleznete v přiložených souborech.

V termínu od 14. do 16. 4. 2023 připravujeme v areálu Koupaliště a kempu na Pecce (u Nové Paky) tradiční jarní víkendoví soustředění (VíS) PECKA 2023. Bližší informace v přihlášce. Přihlášku a další potřebné dokumenty naleznete v přílohách. Zájemci neváhejte s přihlášením, užijeme si víkend se sebeobranou v krásném prostředí Pecky.

Od 1. ledna 2023 byly navýšeny příspěvky. Více informací naleznete v jednotlivých odkazech oddílů (KARATE, SEBEOBRANA, WING-TZUN). Důvodem bylo navýšení nákladů klubu na jeho činnost. Děkujeme za pochopení a Vaši přízeň. Váš SKBU Trutnov team.

Od 1. ledna 2023 byly navýšeny příspěvky. Více informací najdete v jednotlivých odkazech na našich webových stránkách (KARATE, SEBEOBRANA, WING-TZUN). Důvodem bylo navýšení nákladů klubu. Děkujeme za pochopení. a Vaši přízeň.

Váš SKBU Trutnov team

Od října do prosince 2023 proběhl podzimní kurz sebeobrany. Jednotlivé lekce byly zaměřené na nácvik praktické sebeobrany - obrana proti úderům, úchopům, obejmutí, dále na základy pádových technik, mimopostojový boj (boj na zemi), obranu pomocí obranného spreje apod. Kurzu se zúčastnili všechny věkové kategorie, ženy i muži, začátečníci i pokročilí. Kurz byl přínosný.